Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek. Více se můžete dozvědět zde

KONTAKTY

MakováPanenka.cz
Nádražní 103,
463 31 Chrastava
tel: +420 774 803 903
napište nám
e-mail: info(a)makovapanenka.cz
 
 

 

 
26. 01. 2018

Nenáročný průvodce světem kočárků, od hlubokého až po golfky

Vše začíná u kombinovaného kočárku

Kombinovaný kočárek obsahuje hlubokou korbičku, kterou po cca 6 měsíci věku dítěte lze snadno vyměnit (podvozek zůstává stejný) za sportovní boudičku, která je lépe uzpůsobená dítěti od 6 měsíců, kdy již samo sedí. Pokud je kombinovaný kočárek 3 v 1, je tou třetí částí autosedačka, která lze také pohodlně nasazovat na podvozek.

Hluboký kočárek s pevnou a prostornou korbičkou jsou uzpůsobené pro houpání a pohodlí dítěte. Korbu lze pohodlně oddělit, podvozek nechat v garáži a korbičku, třeba i s dítětem přenést domů.

V nabídce našeho e-shopu MakovaPanenka.cz jsou kočárky, které mají tzv. anti-shock systém, který absorbuje nárazy a mikrootřesy. Skladnost podvozku je dnes již standardem kvalitních kočárků. Nafukovací kola (ideálně s pumpičkou) jsou velmi pohodlná a také absorbují nerovnosti našich cest a cestiček. Doporučujeme nezapomenout na clonu proti sluníčku, protože v tomto věku dítěte na cestách strávíte (nejen) Vy mnoho času. A sluníčko svítící do kočárku je opravdu nepříjemné, byť ho máme jakkoli rádi. Pro bezpečnost jsou velmi důležité reflexní prvky a také kšíry pro připoutání dítěte v období kdy si začíná sedat. Je spousta případů, kdy dítě z kočárku vypadne. Nezapomínejte, že hlava dítěte je v tomto období nejtěžší částí jeho těla, dítě se velmi snadno převáží. Zásadní jsou také reflexní prvky, které se však dají snadno dokoupit. Ale zapomínat na ně úplně, bychom opravdu neměli.

 

Sportovní boudička, když už Vaše dítě samo sedí

Součástí kombinace, chcete-li kombinovaného kočárku, je sportovní boudička, pro dítě, které již samo sedí, ale hodně spí. Sportovní část kombinovaného kočárku je proto uzpůsobená na krátkodobé sezení s důrazem na pohodlné spaní v leže. I zde platí varování a možnost dítě připoutat. Nezapomeňte při výběru vybírat i podle úložného prostoru pro nákupní tašky pod kočárkem, uvidíte, bude se vám hodit.

V případě trojkombinace, chcete-li kombinovaného kočárku 3 v 1, je součástí také autosedačka, která se snadno připevní na podvozek. Jedná se o vajíčko, které se snadno přenáší. Dítě by však v tomto vajíčku nemělo být déle než 30 minut, a to s ohledem na páteř dítěte.

Autosedačka ke kočárku je ke koupi také samostatně, jen je potřeba myslet na případné úchyty k podvozku dle značky.

 

Golfky, golfové hole, tzv. druhý kočárek do rodiny

Na golfový kočárek se budete těšit. Uvidíte. Po období věčného skládání, přenášení a manipulaci poměrně těžkého kombinovaného kočárku, je golfka vítaným ulehčením.

Na rozdíl od sportovních kočárků v rámci kombinace, jsou golfky po složení daleko menší, lehčí a hlavně skladnější. Lépe se s nimi cestuje v dopravních prostředcích, ale jsou také obratnějších v přeplněných obchodních centrech apod.

Při výběru golfky je důležitá velikost koleček. Na procházce na zpevněných površích typu chodník nebo podlaha obchodního centra, malá kolečka nevadí. Na nezpevněných cestách vadí, ucítíte každou nerovnost či kamínek.

 

Příslušenství a doplňky

Nezapomeňte na důležité doplňky jako je taška ke kočárku, kterou po období mateřské vyměníte za kabelku. Doplnit kočárek lze také stylovým kapsářem.

Pláštěnka na kočárek pro případ procházky v dešti, slunečník zase proti oslnění sluníčkem, aby se dítě také nespálilo.

Bezpečnostní prvky jako jsou bezpečnostní řemínky či kšíry do kočárku, které zdůrazňujemem na začátku.

Pro pohodlí dítěte lze pořídit fusák, nějakou tu dečku nebo polštářek. A nějaká ta hračka do kočárku se také hodí.

Vaše Julča


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ